به گزارش خبرگزاری تسنیم از پارس آباد، فرید براتی سده عصر امروز در مراسم افتتاح مرکز اجتماع درمان‌مدار TC در پارس‌آباد اظهار داشت: 50 هزار نفر معتاد در کشور در مراکز درمان تحت درمان هستند که اگر این افراد در بین مردم بودند ناهنجاری‌های اجتماعی روز به روز بیشتر می‌شد بنابراین وجود چنین مراکز برای جامعه و آینده کشور ضروری است و در این زمینه اقدامات مفیدی برای پیشگیری از اعتیاد با همکاری رسانه‌ها در سطح کشور انجام شده که شایسته تحسین است.

وی افزود: مسئله اعتیاد یک معضل اجتماعی بزرگ در سطح کشور است که باید کنترل شود و اشخاصی که به اعتیاد مبتلا شده‌اند باید مدتی تحت کنترل مراکز درمانی همچون TC باشند، چرا که این بیماری مانند یک بیماری ساده نیست که به راحتی رفع شود و نیازمند زمان کافی و مناسب است.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر 20 مرکز اجتماع درمان مدار TC در سطح کشور فعالیت می‌کنند که امیدواریم با حمایت مسئولان شهرستان و استان این مرکز به یکی از فعال‌ترین مراکز TC کشور تبدیل شود.

براتی‌سده بیان کرد: مشکل اعتیاد و ریشه‌کن کردن آن از اهمیت به سزایی برخوردار است که باید مورد توجه واقع شود و نیاز است در این زمینه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در کشور اهتمام و مشارکت جدی داشته باشند تا بتوانیم در این راستا اقدامات لازم و اساسی را مبنای کار قرار داده و شاهد خروجی‌های مناسبی در این راستا باشیم.

وی تصریح کرد: مشارکت همگانی نیز یکی دیگر از مواردی است که در این زمینه حائز اهمیت بسیار است چرا که برخی مشکلات که در جامعه پدیدار می‌شود ریشه در ناآگاهی‌ها و عدم اطلاع افراد دارد که ناخواسته افراد را به این بلای خانمان‌سوز مبتلا می‌کند و مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.