فاطمه رضوان مدنی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص واکسیناسیون معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ اظهار کرد: هفته گذشته ستاد مبارزه با مواد مخدر در نامه ای از بهزیستی خواست تعداد مددجویان و پرسنل مراکز ماده ۱۶ را اعلام کند که در این راستا لیستی از اسامی را اعلام کردیم و آنها برای واکسیناسیون این افراد هماهنگی‌هایی انجام داده‌اند لذا به معتادانی که ۱۵ روز از حضورشان در مراکز گذشته باشد و تا سه ماه از اقامت آنها باقی مانده باشد واکسن تزریق خواهد شد تا بتوانند هر دو دوز واکسن را دریافت کنند. 

رضوان همچنین بیان کرد: بعضی از مراکز ماده ۱۶ در استان‌ها نیز ضمن هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی موفق به دریافت واکسن برای مددجو و پرسنل‌شان شده‌اند. 

سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه به وضعیت واکسیناسیون مراکز کاهش آسیب و مراکز اقامتی مانند کمپ‌های ماده ۱۵ اشاره کرد و گفت: هفته گذشته لیست تمام مراکزی که تحت پوشش و دارای مجوز از سازمان بهزیستی هستند به وزارت بهداشت اعلام شد تا واکسیناسیون در این مراکز هم آغاز شود. 

 وی در ادامه درخصوص آخرین آمارهای مرگ و میر و ابتلا به بیماری کرونا میان مددجویان در مراکز ماده ۱۶ گفت: در سال ۹۹ ابتلای ۱۴۲۰ نفر از معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ و تبصره دو گزارش شده است که ۱۴۸ نفر آنها به مراکز درمانی ارجاع شدند و یک نفر فوت شد. 

به گفته رضوان مدنی، در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰، ابتلای ۵۸۸ معتاد متجاهر به کرونا در مراکز ماده ۱۶ و تبصره دو ذیل آن گزارش شده است که از این تعداد ۷۴ نفر به مراکز درمانی ارجاع شدند و تاکنون موارد فوتی گزارش نشده است. 

 سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور این را هم گفت که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون پذیرش و نگهداری بیماران در مراکز اقامتی تحت پروتکل‌های بهداشتی سازمان بهزیستی و کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیته هماهنگی مراکز ماده ۱۶ اجرا شده است.